איך תדעו שהמנעולן שהזמנתם אמין

article-image

צריכים להחליף מנעול בדלת הבית? קבלו את המדריך המלא: ממה יש להיזהר, מה כדאי לבדוק עם המנעולן, ומדוע לא כדאי להתבייש.

עברתם לדירה חדשה? פתחתם עסק חדש? בעל בית חדש? החלפת מנעול- חובה! הביטחון מחייב שרק לנו הדיירים החדשים ולמורשים על ידינו תהיה גישה לבית או לעסק. הרי אנו לא מעוניינים בביקורי פתע של הדייר הקודם, ליותר מדי אנשים הייתה גישה למפתחות.

כך, ברגע שמסתיימות העבודות בדירה החדשה, חובה להחליף את המנעול או את הצילינדר הקיימים, בצילינדר חדש. לצערנו, עם השיפור המתמיד בשיטות המיגון, כך מתגברים הניסיונות של גורמים פליליים למצוא דרכים חדשות לעקוף אותן.

יצרניות הצילינדרים והמנעולים שוקדות למעננו כל העת על פיתוחים חדשים, שיסייעו לחסום את הפורצים. לכן אם כבר הספקתם לשכוח מתי בפעם האחרונה החלפתם צילינדר או מנעול, כנראה שהגיע הזמן להרים השפופרת ולהתעדכן באחד ממגוון פתרונות המיגון החדישים.

איך מזמינים מנעולן

חשוב להיכנס לאתרים מסודרים, שמנהלים מעקב ופיקוח אחרי בעלי המקצוע. חשוב מאוד להימנע מהזמנת מנעולן שמפרסם בפלאיירים, מגנטים או מדבקות שמודבקות על דלתות ותיבות דואר, אלא להזמין מחברה מסודרת ותיקה. כדאי גם להיזהר מאתרים של חאפרים שמנהלים פורומים על עצמם.

מה חשוב לדעת כאשר מזמינים פורץ מנעולים?

בדקו כי המנעולן שאותו אתם מזמינים עבר את ההכשרה המתאימה לעיסוק בתחום במסגרת קורס מקצועי. קורס מנעולנים הוא בסיס חשוב עבור כל מנעולן, ובו נלמדים כל יסודות המקצוע והעקרונות החשובים, וכן נלמדות שיטות עבודה מתקדמות ומקצועיות בעולם המנעולנות.

לא פעם קרה כי מי שהציג את עצמו כמנעולן היה לא יותר מ"פושע בתחפושת". חלק מאותם אלו אשר מציגים את עצמם כמנעולנים, מייצרים עותק נוסף של המפתח, או אם ביצעו אצלכם החלפת מנעול, הם פשוט שומרים עותק מהמפתח לאותו מנעול לעצמם. אתם בוודאי יכולים להבין בעצמכם שמדובר כאן במתכון לאסון. על כן הקפידו לוודא שהפורץ מנעולים שהזמנתם הוא בעל אישור ממשטרת ישראל לעסוק בתחום וכי ברשותו קיימת תעודת יושר.

אם איבדתם את המפתח לדירה או אפילו לעסק שלכם, כמובן שראשית יש לקרוא לפורץ מקצועי שיפתח עבורכם את הדלת. השלב המתבקש הבא הוא להחליף את המנעול. כמובן שבמקרה שבו אתם יודעים היכן שכחתם את המפתח, פשוט כדאי לשמור עליו קרוב אליכם בפעם הבאה כדי להימנע שוב ממצב לא נעים. מנגד, אם איבדתם את המפתח ואינכם יודעים איפה הוא נמצא עכשיו, ישנו סיכוי לא קטן שהוא ימצא את דרכו אל ידיו של גורם עוין. כדי להימנע מפריצה אל הנכס היקר שלכם, החלפתו של המנעול היא צעד הכרחי.

הזמנתם פורץ מנעולים להחלפת המנעול? ודאו כי הצילינדר מגיע באריזה סגורה ואפילו בקשו מהמנעולן לפתוח את האריזה לנגד עיניכם. כך תוכלו לוודא כי אין ברשותו מפתח נוסף למנעול שלכם.

כמה עולה להזמין מנעולן?

במחיר השירות שאותו גובה המנעולן כלולים זמן העבודה ועלות הציוד המוחלף, אם יש. כמו כן, עבודה בשעות לא שגרתיות עלולה להעלות את המחיר. אם אתם לא לחוצים בזמן ויכולים לבצע השוואת מחירים בין מנעולנים שונים, תוכלו לבקש הערכת מחיר כללית, גם אם יהיו בסופו של דבר תזוזות לכאן או לכאן. אל תשכחו שזמן שווה כסף, ולעיתים כדאי לשלם יותר על מנעולן בתל אביב או קרוב למגוריכם.

הביטחון שלכם מתחיל בהחלפת המנעול

למעשה, במרבית המקרים לא ניתן לטפל בבעיה הקיימת במנעול באופן עצמאי, ואם אכן נדרשת החלפת מנעול, העדיפו תמיד להיעזר בשירותיו של מנעולן מקצועי. נכון, גם בתחום המנעולנות, כמו גם כמעט בכל תחום אחר, ישנם בעלי מקצוע לא מנוסים וגרוע מכך – לא אמינים. על כן חשוב לוודא כי המנעולן שאותו אתם מזמינים לצורך החלפת המנעול שלכם יהיה אמין, מקצועי ובעל הניסיון, הידע והציוד הדרוש, לצורך ביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר. 

כשהמנעולן מגיע

"לא צריך להתבייש". דאגו לכמה שיותר אמצעי זיהוי. מזהיר אחד מבעלי מקצוע, אפשר לבקש ממנו תעודת מנעולן מוסמך. שמרו כמה שיותר פרטים מזהים עליו: מספר הטלפון הנייד והנייח, כתובת של בעל העסק שחייבת להופיע על החשבונית, כל דבר שיוכל לשמש אתכם במקרה של פריצה עתידית. אם הוא מתנגד, זה אמור להדליק נורה אדומה לצרכן".

בזמן העבודה

החלפת צילינדר חדש?! בקשו לראות את האריזה סגורה הרמטית ולבקש מהמנעולן לפתוח את האריזה על-ידכם, אל תאמינו, גם אם הוא אומר לכם שעכשיו הוא פתח את האריזה, בקשו לראות זאת במו עיניכם. זה אמור למנוע מצב שהוא מעביר לכם צילינדר משומש שהוא פירק מדלת אחרת ותיקן אותו, אבל הדבר החשוב יותר, הוא שזה מקטין את הסיכוי שיהיה לו העתק למפתח".

העדיפו מוצר עם אחריות: "בעיקרון, צילינדר פשוט שעולה כ-200-250 שקל, לא מגיע עם אחריות מהחברה לעומת זאת צילינדר יותר איכותי, שמחירו כ-400 שקל ומעלה, יש עליו אחריות. במקרה של תקלה, היצרן או היבואן מחליפים לבעל המקצוע את המוצר, מה שטוב גם לבעל המקצוע וגם לצרכן. באופן כללי, אחריות נותנת מענה ומעלה את הסיכוי שיש לכם עסק עם בעל מקצוע אמין ולא 'חאפר'".

בסיום העבודה

בגמר העבודה תדרשו חשבונית/קבלה של העסק כדי לפנות ולאתר את המנעולן במידה ותהיה בעיה במנעול.

מקור: NRG