שוב הילד איבד את המפתח? מה עושים?

article-image

להתקין מנעול ביומטרי לדלת, להחליף מנעול אחרי אובדן מפתח, או לשכפל מפתחות. תמיד כדאי שיהיה לכם בחיוג הישיר מנעולן שאתם סומכים עליו.

הסבירו לילד על חשיבותו של המפתח ומצאו פתרונות הולמים: אם הילד שלכם איבד את המפתח לבית, חשוב מאוד להחליף את מנעול הבית במהירות. לאחר מכן יהיה עליכם לקחת את הילד לשיחה ולהסביר לו שמפתח הבית הוא לא עוד מפתח, וכי אובדנו מסוכן ביותר.

אנשים זרים יכולים למצוא את המפתח ולפרוץ אל הבית, דבר שיסכן את בני הבית ואת הרכוש הקיים. לאחר שתסבירו לילד את ההשלכות של אובדן המפתח (ללא כעס, כעס לא יעזור) הוא יבין את הדברים וישמור על המפתח.

מעבר לזאת, תוכלו לסייע לילד לשמור על המפתח בדרכים שונות. אחת הדרכים תהיה לצרף למפתח הבית מחזיק מפתחות מדליק של אחת הדמויות האהובות על הילד (אם מדובר בילדה תוכלו לבחור בדמותה של דורה, מיני מאוס וכיוצ"ב. אם מדובר בילד תוכלו לבחור במחזיק מפתחות של שחקן כדורגל אהוב, חיה כלשהי ועוד) בצורה זו יהיה לילד קל יותר לשמור על המפתח. כמו כן תוכלו לקנות לילד תיק חדש שמכיל תא קטן ונפרד לפריטים קטנים או להשתמש בתא קטן בתיק קיים, ולהחליט יחד עם הילד שזהו המקום של המפתח וחשוב שהוא יהיה שם תמיד. דרך נוספת תהיה לקשור את המפתח הקיים לשאקל או לחגורה. בצורה זו יהיה המפתח צמוד אל הילד והוא לא יאבד אותו.

מקור: NRG