מנעולן

האם להזמין מנעולן רכב רק כשיש בעיה?

ישנם מקצועות עליהם אנחנו לא חושבים באופן יומי, כזה הוא עולמם של מנעולני הרכב בישראל ובעולם. אתה לא חושב על מנעולן רכב כי כבר יש לך מפתח עכשיו, אבל כנאמר "לך אל הנמלה עצל…." ומה הכוונה? ישנם מצבים בהם רצוי לשכפל מפתחות לרכב מהעוד מועד או להכין את עצמך, כך שביום צרה לא תתקע (תרתי משמע) מחוץ לרכב.

להלן מספר סיבות בהם אתה חייב!!! ללכת לראות מנעולן רכב בהקדם:

מפתח הרכב עקום קלות

אם מפתח הרכב שלך התעקם כיוון שקיבל מכה, או התיישבת עליו, לא מומלץ להמתין ליום צרה. גש כל חברת שכפול מפתחות או לכל מנעולן רכב ושכפל את המפתח מבעוד מועד. המפתח העקום יכול להסב למנעול עצמו נזק נוסף מאחר והוא שוחק את מנגנון הפנימי, דבר שעלול לעלות לך הרבה יותר כסף, תסכול וכאב ראש.

חשד לשכפול

אנחנו בני אדם, כולנו שכחנו פריט חשוב במקומות מוזרים, לפעמים יותר מכמה רגעים. אבל לשכוח מפתח של רכב בקיוסק או בחנות כלשהי מבלי שנדע מה נעשה עם המפתח עצמו עלול לעלות לך יקר מאוד, זה עלול לעלות לך בגניבת רכב.

לכן, במידה ושכחת את מפתח הרכב במקום לא רגיל, ועולה בך החשד הקל היותר שייתכן ומישהו העתיק לך את המפתח או שכפל אותו, אל תתמהמה וגש למנעולן רכב אמין שיספק לך פתרון מהיר לבעיה.

מפתח שחוק

מה זה מפתח בסופו של דבר? זה בסה"כ ברזל, ברזל שנשחק בכל שימוש ושימוש כנגד מנגנון הנעילה, מפתחות אחרים בצרור ומטבע הדברים ככזה, הוא עלול להשחק עד למצב שלא תוכל לעשות בו שימוש. אם אתה רואה פיזית שהמפתח שלך מתחיל להסדק או להשחק, אל תתעכב. גש לאיש מקצוע שיסדר לך את מפתח הרכב. לפעמים מדובר רק בליטוש קל ואפילו לא יגבו ממך תשלום בעבור הפעולה.

מפתח אבד

יש לנו בד"כ מספר זוגות מפתחות לכל שימוש, אבל אם מפתח הרכב אבד, יש סיכוי שאדם לא אמין מצא אותם ועלול לעשות בהם שימוש נפשע. במצב כזה אנו ממליצים בחום להחליף את כל מנעול הרכב כך שלא יגנבו לך את רכבך באישון ליל.

שלט רכב פגום

לא רק מפתחות רכב עלולים לתסכל אותנו, 99% מהרכבים החדשים מופעלים בעזרת שלט או אימובלייזר או שניהם יחדיו. מה שווים מפתחות רכב אם לא ניתן להניע את הרכב בגלל שלט רכב תקול? אם השלט מתחיל להקרע, להחלש או לגמגם, אל תמתין ליום צרה בו לא תוכל להניע את רכבך!!! סע מהר פגוש מנעולן רכב  מומחה שכפול שלטים לרכב שיכין לך או יחדש לך את שלט הרכב והמנע מבעיות ומתסכולים!!

לסיכום

אל תהיה עצלן ואל תהיה חאפר, אתה יודע הרבה יותר טוב מאתנו מה מצב מפתחות הרכב שלך, היה שלם עם עצמך, אם המפתחות שלך שחוקות או שלט הרכב לא עובד, טפל בבעיה בהקדם, חבל על העצבים שלך.

מנעולן מקצועי חשוד שפרץ לעשרות דירות בגוש דן

לפי החשד, המנעולן הצטרף לכנופייה שפרצה לעשרות דירות וגנבה רכוש רב. שלושה חשודים נעצרו בחשד לביצוע המעשים, אך סירבו לשתף פעולה בחקירה. ברכבם נמצאו כלי פריצה מתוחכמים

מנעולן מקצועי נחשד כי היה חבר בכנופיית פורצים שפעלה בשבועות האחרונים בגוש דן, ולפי החשד אחראית לגניבת רכוש רב מעשרות דירות. נעצרו שלושה חשודים במעשים, בגילאים 32 עד 43, אשר שניים מהם אחים ואחד מהם הוא מנעולן בהכשרתו. הם סירבו לשתף פעולה בחקירה ומעצרם הוארך.

במהלך פעילות יזומה של בלשי מרחב דן אותרו החשודים בשעה שישבו ברכבם. במהלך חיפוש ברכב נמצאו כלי פריצה המשמשים לפתיחת דלתות של בתים ושל כלי רכב. לפי הממצאים, ככל הנראה מדובר בכלים מתוחכמים שבהם משתמשים מנעולנים.

במהלך החקירה, התברר כי אחד החשודים הוא מנעולן בהכשרתו אך אינו עוסק בתחום. בנוסף לכך, נתפסה ברשותם רשימת כתובות שבהן מתגוררים קשישים, והחשד הוא שלבתים אלה תכננו חברי הכנופיה לפרוץ.

מקור: מנעולן מקצועי חשוד שפרץ לעשרות דירות בגוש דן – וואלה! חדשות

לשמור על הבית בחג – עשרת הדברות

לספר לכל החברים בפייסבוק שאתם בחופשה

זה כולל ציוץ בטוויטר, תיוג תמונה, תיוג שלכם במדינה אחרת או כל סטטוס שיכול להעיד על כך שאתם בחופשה.

"פורצים מקצועיים נעזרים ברשתות החברתיות כדי לגלות אילו בתים יהיו פנויים ומתאימים לפריצה", אומר דניס סרילאן מסרילאן מנעולים. "לכן, כדאי לקחת זאת בחשבון ולשמור על פרופיל נמוך".

בנוסף, כדאי להימנע מעדכון של בעלי מקצוע שנמצאים בקשר רצוף אתכם ומגיעים לבית (מנקה, עוזר-בית, גנן וכדומה) ולהימנע מלדווח במכולת או בירקן השכונתי על עזיבתכם.

להזמין נהג מונית לכתובת המדויקת שלכם

נכון, היום בעידן הטכנולוגי המשימה מעט יותר מורכבת, אבל נסו בכל זאת להתרחק מעט מהבית שלכם ולהזמין את המונית אל קצה הרחוב.

למה? כי אתם אף פעם לא יודעים מי נהג המונית שלוקח אתכם ואם מי הוא מעדכן על דבר היותכם בחופשה. לוקחים מונית לשדה התעופה? הנהג יודע שאתם בחופשה משפחתית. נוסעים להתארח בחג אצל קרובים משפחה? הבית פנוי לכמה שעות או לכמה ימים. לכן, הימנעו מלנדב אינפורמציה מיותרת.

להחביא מפתח בכניסה לבית

סרילאן: "אחת הטעויות הנפוצות היא להשאיר מפתח בכניסה לבית, לרוב בארון החשמל, מתחת לשטיח או באחד העציצים. אנו מגיעים לבתים רבים שנפרצו בשל העובדה שהפורץ מצא את המפתח. זו הפריצה הכי קלה ושקטה שיש וכדאי מאוד להימנע מכך".

להשאיר את מרפסת השירות פתוחה

"פריצות רבות מתרחשות דרך מרפסת השירות", אומר סרילאן. "זהו אזור שהוא יותר נגיש, ויש לאן ליפול פנימה, הוא לא כמו חלון רגיל, הוא הרבה יותר נוח לפריצה. לכן כדאי לנעול אותו עם מנעול בריח לחלון".

לא להשאיר אף נורה דולקת בבית ולהגיף את כל התריסים בצורה הרמטית

"רצוי להשאיר לפחות נורה אחת דולקת בבית ולא להגיף את התריסים בצורה הרמטית מדי, אלא רק חלקית", אומר אייל מטיאס מאייל המנעולן. "את הזכוכיות לעומת זאת כדאי לנעול בצורה הרמטית ואם יש מנעול בריח בהן כדאי לנעול אותו היטב. זה מעיד מבחוץ על כך שיש אנשים בבית.

אם הבית הוא בית פרטי. בנוסף, כדאי להשאיר מפתח אצל אדם קרוב על מנת שהוא ייכנס מדי פעם לבית וישנה את הרגלי השימוש באור. אם פורצים עוקבים אחרי הבית ורואים שינוי זה יכול לגרום להם לחשוד שיש מישהו בתוך הבית".

איך יודעים איזה חדר להאיר? סרילאן: "כדאי להאיר את החלל הגדול כמו הסלון או כל חדר בחזית הבית שבולט לכיוון הרחוב. חשוב שהאור הדלוק ייראה מכיוון הרחוב ולא שיהיה אור רק בחדר עורפי".

לא לבטל מנוי לעיתון ולהשאיר את הדואר עולה על גדותיו

פורצים לא צריכים יותר מאשר ערימת עיתונים ותיבת דואר העולה על גדותיה. סרילאן: "כדאי לבקש משכן או אדם קרוב לאסוף עבורכם את הדואר ואת העיתונים שנערמים, או לבקש להקפיא את המנוי לעיתון למשך תקופת החופשה".

לא לטפל בנקודות הרגישות ביותר בבית

סרילאן: "בבית פרטי עיקר הפריצות מתרחשות דרך החלונות העורפיים. לכן הדבר החשוב ביותר הוא למגן דווקא אזורים אלו. זו טעות לדאוג לדלת הכי איכותית ומאובטחת ולהשאיר את החלונות לא ממוגנים".

אז לפני שאתם רצים לקנות מצלמות אזעקה, ולמגן את כל הבית בטכנולוגיות מתקדמות דאגו למנעולי בריח לחלונות. סרילאן: "מנעול כזה מוסיף עוד 6-5 דקות לכל חלון שזה המון זמן עבור פורץ, ואז הוא צריך או לנפץ את החלונות ולהסתכן ברעש גדול או שהוא פשוט עובר לפרוץ בבית אחר".

בדירות בבתים משותפים לעומת זאת, הפריצה לרוב מתבצעת דרך דלת הכניסה. לכן, חשוב להקפיד על מיגון טוב של הדלת. סרילאן: "חשוב להחליף צילינדר אם זו דירה חדשה ויש מפתח לדיירים קודמים ולמתווכי דירות. הדבר הכי חכם הוא להתקין בנוסף מנעול עליון שמוסיף עוד שלושה בריחים ומעכב את הפורץ משמעותית ולרוב מונע ממנו מלנסות לפרוץ".

לא לבדוק את תקינות מערכת האזעקה

מטיאס: "גם אם יש בבית מערכת אזעקה מתקדמת חשוב להפעיל אותה לפני היציאה מהבית ולבדוק את תקינותה. חשוב לבדוק שהשנאים מחוברים לארון התקשורת של האזעקה". בנוסף, אם במשך תקופה ארוכה לא הוחלפו בטריות, כדאי לפני החופשה להחליף אותן.

מקור: ynet

איך להזמין מנעולן?

מנעולנות הינו מקצוע אשר עיקרו מתעסק במנגנוני נעילה שונים – הכרת החלקים הקטנים ודרך תפקודם, למידת טכניקות ושיטות שונות לתיקון מנעולים וגם פריצות מנעולים שונות, שכפול מפתחות ועוד מגוון רחב של תפקידים ומטלות שהן כמעט בסיסו היומי של המנעולן המורשה המקצועי. כיום ישנם מנעולנים רבים בשוק, אך ככל איש מקצוע שאנו מעוניינים בשירותיו בפעם הראשונה, ספציפית מהאינטרנט, אנו לא בהכרח יודעים באמת באיזה עסק כדאי לבחור, ולכן אנו הבאנו לכם כאן מגוון דברים אשר מומלץ לבדוק טרם אתם מזמינים מנעולן מהאינטרנט.

המשך לקרוא

בואו לראות איך אפשר לפרוץ מנעול בתוך 5 שניות

מפחיד איך שכל אדם בעל הידע המועט ביותר יכול לשכפל מפתחות (ראו וידאו נוסף באתר) או כמו במקרה הזה, לפרוץ מנעול. צפו בסרטון איך אחד כזה פורץ מנעול בתוך 5 שניות!!!

המשך לקרוא

איך תדעו שהמנעולן שהזמנתם אמין

צריכים להחליף מנעול בדלת הבית? קבלו את המדריך המלא: ממה יש להיזהר, מה כדאי לבדוק עם המנעולן, ומדוע לא כדאי להתבייש.

עברתם לדירה חדשה? פתחתם עסק חדש? בעל בית חדש? החלפת מנעול- חובה! הביטחון מחייב שרק לנו הדיירים החדשים ולמורשים על ידינו תהיה גישה לבית או לעסק. הרי אנו לא מעוניינים בביקורי פתע של הדייר הקודם, ליותר מדי אנשים הייתה גישה למפתחות.

המשך לקרוא

הידד ליושר ולהגינות

לפעמים, מעשה של יושר של "ואהבת לרעך כמוך", עושה לנו טוב בלב ובנשמה, אך לא מתפרסם ברבים, אמנם מוקירים אותו אך הוא נשאר צנוע, וטוב שכך.

אך לפעמים, מעשה טוב מתוגמל בהוקרה גדולה אף יותר. כך נפל בזכותי הכבוד לעזור ללקוח, ההוקרה שקיבלתי ממנו השאירה אותי ללא מילים וכך היה:

המשך לקרוא

לא להאמין איך כל אחד יכול לשכפל לכם את המפתח!

בעזרת חומר מיוחד, כל אחד יכול לשכפל את המפתחות של הבית שלכם. איך? צפו בסרטון. תעבירו לחברים שלכם גם שהם ידעו כמה חשוב להיות עם הציוד הטוב ביותר!

המשך לקרוא

עד כמה את/ה מוגן/ת מגנבים או פורצים?

האם את/ה חושב/ת שאתם מוגנים מגנבים ופורצים? עד כמה אתם חושבים שהבית שלכם מוגן מפני פריצה? ועד כמה הבית? מלאו את השאלון הקצר וגלו!

המשך לקרוא

שוב הילד איבד את המפתח? מה עושים?

להתקין מנעול ביומטרי לדלת, להחליף מנעול אחרי אובדן מפתח, או לשכפל מפתחות. תמיד כדאי שיהיה לכם בחיוג הישיר מנעולן שאתם סומכים עליו.

הסבירו לילד על חשיבותו של המפתח ומצאו פתרונות הולמים: אם הילד שלכם איבד את המפתח לבית, חשוב מאוד להחליף את מנעול הבית במהירות. לאחר מכן יהיה עליכם לקחת את הילד לשיחה ולהסביר לו שמפתח הבית הוא לא עוד מפתח, וכי אובדנו מסוכן ביותר.

המשך לקרוא